Avrupa Kıtası’nda Görülmesi Gereken Yerler
Avrupa hemen hemen herkesin merak ettiği yerlerdendir. Avrupa Kıtası gerek sınırları içerisinde buldurduğu ülkeler gerek şehirler olsun hep dikkat çekmektedir. Aynı zamanda bilim, kültür, tarih, spor, ekonomi konusunda da oldukça iyidir. Bazı şehirler doğrudan bazı konularla anılmaktadır. Avrupa’da gezilmesi gereken ülkeler oldukça fazladır fakat biz bu yazıda kendimizce en güzellerini listeleyip sizlere kısa bilgiler vereceğiz. […]

Avrupa hemen hemen herkesin merak ettiği yerlerdendir. Avrupa Kıtası gerek sınırları içerisinde buldurduğu ülkeler gerek şehirler olsun hep dikkat çekmektedir. Aynı zamanda bilim, kültür, tarih, spor, ekonomi konusunda da oldukça iyidir. Bazı şehirler doğrudan bazı konularla anılmaktadır. Avrupa’da gezilmesi gereken ülkeler oldukça fazladır fakat biz bu yazıda kendimizce en güzellerini listeleyip sizlere kısa bilgiler vereceğiz. Avrupa’yı yalnızca Türkiye’den değil dünyanın her yerinden ziyaret eden turistler bulunmaktadır. Peki Avrupa’nın en popüler ülkeleri hangileridir gibi bir soru işareti varsa aklınızda bu yazımız size yardımcı olacaktır.

İngiltere

Kendine münhasır bir Avrupa ülkesidir. Dışardan bakıldığında her ne kadar Avrupa ülkesi gibi olmasa da Avrupa Kıtası’nda yer almaktadır İngiltere. Kendi para birimini kendine has aksanlı dilini kullanan İngiltere’nin başkenti Londra’dır. Avrupa’da görülmesi gereken şehirlerden birisi kesinlikle İngiltere’dir. İngiltere gerek kültürü gerek ekonomisi olsun oldukça önemli bir şehirdir. İngiltere’de gezilecek yerlerden kısaca bahsetmek gerekirse. Londra’da görmeniz gereken ilk yer Londra’nın simgesi olan Big Ben’dir. Ardından Londra Kalesi ve Buckingham Palaca kesinlikle görülmesi gereken yerlerdendir. İngiltere’ye gelmişken yalnızca Londra’da gezmenizi tavsiye etmiyoruz İngiltere’nin en güzel şehirlerini mutlaka görün. Liverpool, Birmingham ve Manchester kentlerini mutlaka ziyaret edin ve İngiltere’yi doya doya gezip tanıyın.

İspanya

Avrupa’nın en meşhur ülkelerinden biri olan İspanya kendisine hayran bırakan güzellikler barındırmaktadır. Gerek yaşam stili, gerek sıcakkanlı halkı, gerek birbirinden lezzetli yemekleri, gerek şenlikleri gerekse canlı bir gece hayatı ile ilgileri üzerine çekmeyi başarmaktadır İspanya. İspanya’da gezilecek yerler saymakla bitmez. Her şehrinde ayrı güzellik bulunmaktadır. Fakat İspanya’ya gelince belli başlı bazı şehirleri ziyaret etmeden olmaz tabi ki. İspanya’nın başkenti Madrid’i ziyaret etmeden İspanya’yı gezdim gördüm demeyin. İspanya’nın en popüler şehri Madrid olabilir. Bu yüzden Madrid gezilmeye değerdir. Aynı zamanda Madrid kadar popüler olan Barselona şehri bulunmaktadır. Barselona festivalleri tarihine bakarak seyahatinizi festivallere denk getirecek şekilde yaparsanız pişman olmazsınız. İspanya’nın görülmeye değer şehirlerinden diğerleri ise; Sevilla, Cordoba, Bilbao ve Granada şehirleridir.

İtalya

Batı uygarlığının doğduğu ülkeler arasında Yunanistan ile birlikte anılan İtalya, Avrupa’da gezilmesi gereken ülkeler arasındadır. Her dönem binlerce yabancı turist İtalya’yı ziyaret etmektedir. İtalya gerek tarihi dokuları gerek lezzetleri gerekse sanatsal kültürü ile hep merak uyandırmaktadır. Özellikle moda konusunda dünyaca bilinmektedir. İnsanlar modayı artık İtalya’dan takip etmektedir. Modaya yön veren ülkelerden birisi de İtalya’dır. İtalya’da gezilecek yerler listemizin en başında tabiki İtalya’nın başkenti olan Roma şehri bulunmaktadır. Roma’da görülecek yerleri saymakla bitmez fakat en başta tabi ki Roma’nın simgesi olan Kolezyum gelmektedir. Roma’dan ayrılmadan göreceğiniz diğer yerler ise; Palatino Tepesi, Palatino Tapınağı ve Villa Borghese. İtalya’ya gitmişken sadece Roma’da gezmek olmaz tabi ki diğer şehirlerini de görmek gerekir. İtalya’nın popüler şehirleri olarak sizlere; Floransa, Napoli, Pisa, Venedik ve Bologna şehirlerini gezmenizi tavsiye ediyoruz.

Almanya

Birçok Türk vatandaşında yaşadığı Almanya listemizde tabii ki de bulunmaktadır. Avrupa Kıtası denince akla Almanya gelmektedir. Avrupa ve Almanya ikilisi özellikle Türkler için tuz ve biber gibi bütünleşmiştir. Almanya şirin kasabaları, ormanlık alanları, güçlü ekonomisi, tarihi, sanatı ve doğal güzellikleri ile kendisine hayran bırakmaktadır. Avrupa’da olduğunuzu Almanya’ya gelince anlayacaksınız. Almanya’nın başkenti Berlin’dir. Berlin gezilecek yerler konusunda oldukça imkan ve olanak sağlamaktadır. Yıl içerisinde birçok şenlik ve festival düzenlenmektedir. Berlin halkı eğlenmeyi oldukça sevmektedir. Almanya’nın en güzel şehirleri arasında; Frankfurt, Köln, Hamburg, Münih ve Stuttgart’ı söylemeden geçemeyiz. Almanya gezilip görülecek ülkeler arasında kesinlikle bulunmalı ve 4-5 gün ayrılmalıdır.