Kuzey Amerika Bölgesinde Görülmesi Gereken Yerler
Üç tarafı okyanuslarla çevrili olan sadece güneyinde Karayip Denizi bulunan, nüfus olarak dünyanın en büyük 3. Kıtası konumunda bulunan Kuzey Amerika Kıtası süper güç Amerika Birleşik Devletlerine de  ev sahipliği yapan doğal güzelliklerle çevrili bir kıtadır. Yüz ölçümünün büyük bir bölümünü Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’nın oluşturduğu Kuzey Amerikanın en kuzeyi dondurucu soğuklara sahipken en […]

Üç tarafı okyanuslarla çevrili olan sadece güneyinde Karayip Denizi bulunan, nüfus olarak dünyanın en büyük 3. Kıtası konumunda bulunan Kuzey Amerika Kıtası süper güç Amerika Birleşik Devletlerine de  ev sahipliği yapan doğal güzelliklerle çevrili bir kıtadır.

Yüz ölçümünün büyük bir bölümünü Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’nın oluşturduğu Kuzey Amerikanın en kuzeyi dondurucu soğuklara sahipken en güneyi ise yılın her döneminde sıcak olma özelliğine sahiptir. Bu denli 2 zıt kutba sahip olan kıtanın  içerisinde bulunan ülkelerde maddi olarak bu zıtlıklara sahiplerdir.

Bu zıtlıklara rağmen Kuzey Amerika kıtasının neredeyse her köşeyi doğal güzelliklere ev sahipliği yapmaktadır. Göller ülkesi diyebileceğimiz Kanada sahilleri ile meşhır olan güney kısmındaki ülkeler ve içerisinde bu ikisine de sahip olan Amerika ile Kuzey Amerika ölmeden önce gidilmesi gereken yerlerin başında yer almaktadır. Gelelim sıralamamıza.

New York  Amerika Birleşik Devletleri

Günümüz dünyasında iş alanında bir şeyler başarmak istiyorsanız New Yorkta kesin bir ofisiniz olması gerek diye bir laf vardır iş dünyasında. New York o denli büyük öneme sahiptir ki başarılı bir şirket olmak için burada bulunmanız lazım der adeta insanlara içerisinde bulunan güzelliklerin büyük bir bölümü insan eliyle yapılmış olsa da doğal güzellikleri yok değildir tabii ki. Kışın gerçekten soğuk yazın ise sıcak olan New York içerisinde bulunan Central Park ile yeşili bir nebze de olsa korumuş bulunmakta.

Gökdelenler, lüks arabalar, lüks restoranlar, inanılmaz basket sahaları ve nicesine ev sahipliği yapan New York şehir hayatı sevenler için bulunmaz bir nimettir.

Los Angeles  Amerika Birleşik Devletleri

Amerika Birleşik Devletlerinin melekler şehri olarak adlandırılmaktadır. Kıtanın güney kesimlerinde bulunan Los Angeles yazları kavurucu sıcakları ve kışın ise genel olarak sıcak olan havasıyla meşhurdur. Los Angeles’te bir diğer meşhur olan şey ise gün batımlarıdır sahip olduğu sahilleri ile birleşince gün batımı zamanında inanılması güç hayrete düşüren güzellikle manzaralar ortaya çıkmaktadır. New York gibi koca kcoa binalara sahip olmayan Los Angeles yaşanmak ve gezip görmek için ideal bir şehirdir. Ayrıca Pine Caddesi, Hollywood ve Disneyland’e de ev sahipliği yapmaktadır.

Toronto Kanada

Amerika Birleşik Devletlerine sınır komşusu olan Kanada dünya da yaşanılabilecek en iyi ülkeler arasıdna yer almaktadır bunun en büyük sebebi bir koloni olarak kurulması ve içerisinde bir çok etnik köken barındırmasıdır.

Kanada’nın en büyük kentlerinden biri olan Toronto kışları donduracak soğuklara sahiptir bunun sonucu olarak da kışın pencereden gördüğünüz manzara her zaman bembeyaz sokaklar ve bembeyaz arka bahçenizdir eğer bu kar görüntüsünü seviyor iseniz belki de dünyada size en uygun yer olan Kanada’yı kesinlikle ziyaret etmelisiniz. Gölleri ile meşhur olan Toronto ve Kanada da yazları bu göllerde kano yapmak ve kıyısında vakit geçirmek gibi kışında donmuş bazı göller üzerinde buz pateni yapmak burada yapabileceğiniz bir diğer aktivitedir.

 Panama

Panama’dan bahsederken şehirlerine ayırmak yerine bir bütün olarak konuşmak daha doğru olur bunun sebebi ise yüz ölçümü olarak çokta büyük bir ülke olmaması diyebiliriz. Kıtanın güney kesimlerinde yer alan ve ekvatora yakın konumda bulunmasından dolayı yılın bazı bölümlerinde şiddetli yağmurlara ev sahipliği yapan panamanın en güzel özelliği yaz kış sıcak olması diyebiliriz. İnanılmaz sahillere ve doğa güzelliklerine ev sahipliği yapan panama hayatınızda kesinlikle görmeniz  gereken bir ülke olmalı çünkü sahip olduğu doğal güzellikler anlatılmaz yaşanır.